Zima w Pszczelej Woli

Kilka klas naszej szkoły wzięło już udział w kuligach połączonych z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Długa 12,5 kilometrowa trasa z początkiem i końcem pod szkolną stajnią w większości wiedzie pętlą wokół lasu. Przed każdym wyjazdem uczniowie sami przygotowują sanie i trzy pary koni. Do tej pory najlepsze śpiewy słyszeć można było na kuligu I TP, najostrzejsza wojna na śnieżki to III LO. Konie, pod kierunkiem instruktora, zostały przygotowane i wytrenowane przez: Mateusza, Pawła i Przemka – uczniów klasy jeździeckiej przy wsparciu trenujących w sekcji uczniów technikum i gimnazjum. W saniach dzielnie pracują klacze małopolskie: Fabia, Hossa, Panama, Primera; kuce Kajetanka i Nikotyna; koniki polskie Nelma i Neska. Na czas kuligów ich podstawowe obowiązki związane z pracą w siodle zostały przejęte przez inne konie. Trwa trening kolejnych trzech koni – w przyszłorocznych kuligach pojedziemy na 5 sań.

Kulig I LO

Odbył się 19 lutego 2009 . Przygotowali go uczniowie klasy jeździeckiej oraz p. Wojciech Jachymek. W kuligu brali udział wszyscy uczniowie łącznie z wychowawcą, Romanem Adamczykiem. Mimo iż niektórych ciężko było nakłonić, jednak się udało. Pogoda była wprost wymarzona na przejażdżkę, tylko chwilami mocniej padał śnieg. Wspólnie spędzony czas umiliły nam zabawy na śniegu i ognisko z kiełbaskami. Humor dopisywał wszystkim, ten wyjazd z pewnością można zaliczyć do udanych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.