Pszczela Wola. XI Konkurs Łasucha 2010

XI Konkurs Łasucha 2010

 

 W dn. 28.04.10r. odbył się w ZSR CKP w Pszczelej Woli XI Konkurs Łasucha 2010
pod tytułem „Smaczna żywność wygodna”. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników z klas Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Zmagania konkursowe odbywały się w godzinach 8:30 do 10:30 w pracowni WGD w internacie.

 

UCZESTNICY:

 

Lp.
Klasa
Imię i nazwisko ucznia
Przygotowywana potrawa
1.
II

Katarzyna Rozdzialik

Karkówka w warzywach

2.
I

Czarniak Małgorzata 

Kurczak ze szparagami

3.
II

Ilona Golec 

Roladki mięsno- serowe

4.
III

Magda Jakubaszek

Pstrąg faszerowany warzywami

5.
III

Justyna Klimek

Roladki z indyka na postumencie warzyw

6.
III

Łukasz Tylec

Latające miotełki w sosie cygańskim

7.
IVa

Agnieszka Tymińska

Łosoś w sezamie z ryżem i warzywami

8.
IVa

Dawid Malinowski

Wariacja z łososia z nutą warzyw Bonduelle

9.
IVb

Rak Agata

Faszerowane bułeczki z bukietem warzyw Bonduelle

10.
IVb

Barbara Matacz

Ryba na canelloni z warzywami

 

 

 

Jury w składzie:

1. Małgorzata Kuna - Cukiernia Kuna
2. Jan Janczak - WZP Lublin
3. Andrzej Kupczyk - Bonduelle
4. Beata Kowalczyk - vice dyrektor ZSR CKP w Pszczelej Woli
5. Anna Szcześniak - vice dyrektor ZSR CKP w Pszczelej Woli
6. Nauczyciele zawodu - Ewa Toruń, Elżbieta Wróbel, Zofia Janik,
Teresa Chwała, Małgorzata Mendryk –Urban

 

 

Oceniało:

1. Wygląd potrawy
2. Smak potrawy
3. Pomysł na potrawę
w skali punktowej od 1-5 punktów

O godz. 11:40 w obecności wszystkich klas TŻiGD odbyło się:
1. Ogłoszenie wyników Konkursu Łasucha 2010 – wręczanie nagród i dyplomów
2. Pokaz oferty produktów firmy Bonduelle
3. Pokaz slajdów z przygotowywania potraw konkursowych
4. Poczęstunek wyrobami cukierniczymi (oponki, pączki, ptysie) ufundowanymi przez Małgorzatę i Grzegorza Kunę

 

 

Wyniki Konkursu Łasucha 2010 – „Smaczna żywność wygodna”

 
Miejsce

Imię i Nazwisko

Nazwa potrawy

Nagroda
I. Rak Agata Faszerowane bułeczki z bukietem warzyw Bonduelle Mikser z misą
II. Ilona Golec  Roladki mięsno- serowe Mikser z misą
III.
 
III.
Magda Jakubaszek
 
Barbara Matacz
Pstrąg faszerowany warzywami
 
Ryba na canelloni z warzywami
Mikser z misą
 
Mikser z misą
  Czarniak Małgorzata  Kurczak ze szparagami Gofrownica
Dawid Malinowski

Wariacja z łososia z nutą warzyw Bonduelle

Gofrownica
Łukasz Tylec Latające miotełki w sosie cygańskim Elektroniczna waga kuchenna
Agnieszka Tymińska Łosoś w sezamie z ryżem i warzywami Elektroniczna waga kuchenna
Katarzyna Rozdzialik Karkówka w warzywach Czajnik
elektryczny
Justyna Klimek

Roladki z indyka na postumencie warzyw

Czajnik
elektryczny

 

 

Sponsorami nagród byli:

1. Starostwo Powiatowe w Lublinie
2. Wojewódzki Związek Pszczelarski w Lublinie
3. Spółdzielnia Pszczelarska „Apis”
4. Piekarnia-Ciastkarnia Małgorzata i Grzegorz Kuna
5. Komitet Rodzicielski ZSR CKP w Pszczelej Woli

 

 

Nagrody dodatkowe zostały ufundowane również przez:

1. Pana. Andrzeja Kupczyka Dyrektora Regionalnego Bonduelle ( za miejsce I,II,III, oraz nagroda za najbardziej oryginalną nazwę potrawy.)
2. Pana Andrzeja Malinowskiego Prezesa Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników - Region Lubelski ( za I miejsce)