Wyjazd w Bieszczady

Już po raz drugi konie z Pszczelej Woli wyjechały na kilkumiesięczny wypas na naturalne bieszczadzkie łąki. Gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez Krzysztofa Brossa – ojca naszej uczennicy Uli położone jest nad brzegiem Zalewu Solińskiego w miejscowości Teleśnica Sanna. Tym razem wyjechało 19 koni, wśród nich pięć niedawno naturalnie zajeżdżonych trzylatków małopolskich i koniki polskie mające okazję na swoisty powrót do natury. Obie grupy częściowo zintegrowały się z 3 końmi gospodarzy- w tym znającym chyba wszystkie okoliczne łąki i leśne ścieżki srokatym Bohunem. W trzecim tygodniu lipca planowany jest wyjazd grupy nowo przyjętych uczniów klasy jeździeckiej i kilku z obecnych klas. Integracja poprzez wspólne obowiązki i śpiewane ogniska połączona będzie z codziennym treningiem koni z ziemi i spacerami wierzchem po malowniczej, dzikiej okolicy- najbliższa droga utwardzona w odległości 4 kilometrów. Będzie okazja do obserwacji stada koni w naturze, podnoszenia umiejętności związanych z bezpiecznym obchodzeniem się z nimi- jak ich nie spłoszyć, a jednocześnie uzyskać to, co chcemy i nie pozwolić sobie „wejść na głowę”. Zależnie od umiejętności uczniowie będą jeździć na rutynowanych lub młodszych koniach.
Zainteresowani szczegółowymi informacjami proszeni są o pilny kontakt z instruktorem, w pierwszym rzędzie chcemy zapewnić miejsca dla nowo przyjętych uczniów.

Instruktor
Wojciech Jachymek