Warsztaty z języka angielskiego

W dniu 25 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty w języku angielskim dla uczniów gimnazjum z Richardem Mullaney, rodowitym Irlandczykiem, który przyjechał do nas w ramach europejskiego programu edukacyjnego „Nauka bez granic” – Learning without borders.

Richie ma 21 lat i urodził się w Dublinie, pragnie poświęcić się pracy z młodymi ludźmi . Swoją drogę kariery rozpoczął w wieku 13 lat, przez kilka lat prowadząc drużynę harcerską. Latem pracuje jako animator zajęć w szkołach letnich, takich jak Stafford House w Glasgow i Edynburgu, LINES Languages w Reading. Pomimo młodego wieku ma na swoim koncie mnóstwo osiągnięć, takich jak: Youth & Community Work, Rescue Emergency Care First Aid Training: Level 3, 3rd Place in International Small Ships Race oraz różnego rodzaju wolontariaty. Wieczny optymista, swoją pogodą ducha poprawi humor każdemu. W naszej szkole opowiadał uczniom o historii, tradycjach i zwyczajach w Irlandii. Ponadto uczestnicy mięli okazję nauczenia się trzech konfiguracji irlandzkiego tańca Ceilidh. Po południu uczniowie klas II gimnazjum, którzy biorą udział w projekcie edukacyjnym w naszej szkole „Z językiem angielskim przez Irlandię” : Mateusz Palusiński, Patrycja Kępa, Weronika Worobik, Damian Bielak, Tomek Kowalik i Bartek Bryda pokazali naszemu gościowi szkolną stajnię, pasiekę oraz wylewali świeczki z wosku.
Warsztaty były doskonałą formą nauki języka angielskiego poprzez integrację i zabawę oraz poznanie faktów i ciekawostek prosto z Irlandii. Richie był pod wrażeniem naszej szkoły oraz uczniów i obiecał, że na pewno jeszcze kiedyś tutaj wróci.

Irmina Lawen

 

Zdjęcia w galerii: Irlandczyk w Pszczelej