VII Lubelskie Miodobranie

3 czerwca 2012 r. w Pszczelej Woli odbyło się VII Lubelskie Miodobranie, któremu towarzyszył XIII Festyn Ekologiczny oraz XII Europejskie Spotkania Pszczelarzy. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Żabiej Woli. Podczas Miodobrania miało miejsce wręczenie dyplomów dla pszczelarzy oraz nagród dla laureatów konkursów XVIII Gminnej Olimpiady Ekologicznej. W czasie festynu w Pszczelej Woli można było wysłuchać koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Strzyżewice, obejrzeć występ Zespołu Apis, Zespołu Tanecznego z Pszczelej Woli, koncert zespołów wokalnych z Pszczelej Woli, koncert zespołów z Gminy Zimna Woda z Ukrainy, koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu „Lubelski Talent”. Organizatorzy przewidzieli także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych uczestników festynu, Teatr Forma z Bydgoszczy zorganizował m.in. pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy, FHU Jumper z Zaklikowa udostępniła mini wesołe miasteczko. W ramach akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pokazywano, w jaki sposób każdy z nas może uczynić swoje otoczenie bardziej przyjazne dla pszczół.
Podczas festynu na stoisku naszej szkoły można było obejrzeć sprzęt pszczelarski, pokaz miodobrania, kupić matki pszczele, spróbować różnych gatunków miodów czy wyrobów na bazie miodu. Uczniowie klasy jeździeckiej umożliwili uczestnikom przejażdżkę konno, pokazali swoje możliwości jeździeckie. Na zakończenie festynu odbyła się zabawa taneczna.

Więcej zdjęć w galerii: Miodobranie 2012