Pszczela Wola. Trzy medale w skokach, udane debiuty

Trzy medale w skokach, udane debiuty

Złoty medal Pawła Jachymka i brązowy Magdaleny Krasnowskiej to dorobek uczniów szkoły i zawodników Szkolnego Klubu Jeździeckiego APIS w Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody rozegranych 15.04.2012. Co ciekawe wystartowali w „wyższej” kategorii w gronie seniorów, mimo iż jeszcze przez rok będą młodymi jeźdźcami. Na łączny wynik składały się cztery przejazdy, o przewadze Pawła świadczy fakt, że w finale mógłby zrzucić jeszcze dwie przeszkody, a i tak zostałby mistrzem.
Równolegle z mistrzostwami rozegrane zostały zawody regionalne i towarzyskie, w których udanie wystartowała kolejna grupa uczniów klas jeździeckich. Startując w niższych konkursach Urszula Bross dwukrotnie „na czysto” pokonała parkury 90cm na debiutującej w zawodach Kapelli GB. Na zawodach poza szkołą w klasie L- 100cm debiutowali- kończąc je z niewielką ilością błędów: Iwona Kępa i Olga Joć- Kastoria, Alicja Śmistek- Elektor, Robert Olejnik- Hipoteka Schagya oraz Katarzyna Wawrzecka- Smagła- bezbłędny przejazd i 3 miejsce pierwszego dnia.
W tym samym dniu w Jaszkowie koło Poznania złoty medal w Halowym Pucharze Polski na kucach zdobyła- trenowana w szkolnej sekcji przez Pawła- jego stryjeczna siostra Anna Jachymek. Startowała na Brzózce GB w najliczniej obsadzonej grupie C, o trudności rywalizacji świadczy to, że aż 5 zawodników przejechało 4 parkury półfinałowe i finałowe bez błędu- prawie 50 skoków bez zrzutki czy odmowy. O zwycięstwie zdecydowała rozgrywka i najlepszy czas Ani.