Sukces naszych uczniów na X Dożynkach Rybackich

 

 

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w bardzo wielu konkursach kulinarnych, ale to co wydarzyło sie w czasie ostatniego z nich (08.12.2013) zaskoczyło nawet samych organizatorów. Jak co roku, właściciele Dworu Anna w Jakubowicach Konińskich zapraszali wszystkich miłośników ryb na X już Dożynki Rybackie. Goście mogli spróbować ryb wędzonych, duszonych, marynowanych, smażonych i gotowanych na parze przygotowywanych przez gospodarstwa rybackie , restauracje i szkoły gastronomiczne w ramach konkursu "Jesienny stół ryb".

 

Uczeń klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Bartek Kamiński w asyście młodszych koleżanek Eweliny Kamińskiej i Weroniki Kryska z klasy pierwszej przygotowali pod okiem Anny Szcześniak i Ewy Toruń dwie potrawy :
" Karpia w makowej panierce z sosem pomarańczowym"
i "Słodzone miodem roladki z pstrąga z musem chrzanowym" .

 

Jury konkursowe spośród ponad dwudziestu potraw przygotowywanych głównie przez profesjonalnych kucharzy ze znanych restauracji pierwsze dwa miejsca przyznało właśnie naszym potrawom. Pierwsze miejsce zajął karp, drugie pstrąg, a my obładowani nagrodami i pucharami, dumni wróciliśmy do szkoły, aby wspólnie cieszyć się zwycięstwem.
Naszym złoto-srebrnym rybkom Ewelinie, Weronice i Bartkowi gratulujemy i życzymy dalszych kulinarnych sukcesów.

 

 

E.T.

Więcej zdjęć w galerii: X Dożynki Rybackie