Staż zawodowy uczniów ZSR CKP w Pszczelej Woli w Spoleto

We Włoszech powitała nas wiosna !
Staż zawodowy uczniów ZSR CKP w Pszczelej Woli  w Spoleto w ramach programu Erasmus+

Praktyki zawodowe w renomowanych restauracjach, zwiedzanie najpiękniejszych włoskich miast i niezapomniane kulinarne wspomnienia. Takie przeżycia mają za sobą uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych i Technikum Kelnerskiego z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli, którzy uczestniczyli w trzytygodniowym stażu w ramach programu Erasmus+ we włoskim miasteczku Spoleto.
Organizacją partnerską realizującą projekt we Włoszech  była Spółdzielnia Socjalna Azzurra.  W ciągu trzech tygodni (26.02-18.03.2017r.) stażyści doskonalili swoje umiejętności zawodowe pracując
w renomowanych hotelach, restauracjach, pizzeriach i tawernach. Uczniowie odbyli również certyfikowany kurs baristy. Poszerzali i doskonalili swoje kompetencje z języka włoskiego oraz zawodowe podczas codziennej pracy w zakładach gastronomicznych. Pobyt w Spoleto pozwolił im na poznanie regionalnej kuchni oraz zwyczajów kulturowych panujących we Włoszech. Stażyści mieli okazję także,  poznać krajoznawcze atuty okolicy. Swoją turystyczną przygodę rozpoczęli od zwiedzania Spoleto, kontynuowali ją w czasie wycieczek do  Rzymu, Asyżu i Perugii.
Ostatniego dnia pobytu odbył się uroczysty  obiad w restauracji Traditional Cooking Pecchiarda, Pani Beata Watrak - opiekun grupy za strony Spółdzielni Azzurra, wręczyła wszystkim uczestnikom dokumenty poświadczające ukończenie stażu: Europass – Mobilność, kartę  oceny wystawioną  przez każdego z pracodawców oraz certyfikaty baristy i ukończenia stażu.
Włochy oczarowały wszystkich swoim pięknem krajobrazu i historii, bogactwem smaków i życzliwością otaczających mieszkańców. Młodzież  wróciła do kraju z głową pełną pomysłów i nadzieją na kolejne kulinarne podróże…..

 

Ewa Tomczyk, Regina Pastucha  opiekunowie z ramienia szkoły