Pszczela Wola. Skoki przy miodobraniu

Skoki przy miodobraniu

Solidny sprawdzian z publicznością

W niedzielę 3 czerwca w trakcie organizowanych na terenie szkoły imprez pszczelarskich i ekologicznych miejscowi jeźdźcy mieli okazję odbyć wymagający sprawdzian w formie kolejnych wewnętrznych zawodów skokowych. Po każdej serii startów konie służyły do przejażdżek dla licznych młodych sympatyków jeździectwa.

Parkur ustawiony był za boiskiem szkolnym wśród lip, jesionów i sosen w niedalekiej odległości od sceny, na której równolegle odbywały się występy artystów. Na start w tych innych od codziennego treningu warunkach, będący doskonałym sprawdzianem przed wyjazdami na zawody zewnętrzne, mogli sobie pozwolić tylko dobrzy jeźdźcy. Tacy w obliczu nietypowych sytuacji potrafią zachować spokój a jednocześnie być konsekwentnymi.
Na wysokości 100cm udane przejazdy zanotowali:
Patryk Hernas- Morena,
Dorota Pawlak- Hipoteka Shagya,
Alicja Śmistek- Elektor ,
Olga Joć- Kastoria,
na 90cm- Katarzyna Wawrzecka- Smagła,
Na niższych wysokościach udane przejazdy na mniej rutynowanych koniach zaliczyli:
Alicja Śmistek- Fabia, Milena,
Dorota Pawlak- Hossa,
Katarzyna Wawrzecka- Paranoja, Primera,
Olga Joć- Prymus- debiutant i Hortensja- przejazdy parkuru bez ogłowia!!!
Urszula Bross- Kapella GB,
Na podkreślenie zasługuje udany debiut pierwszoklasistki Pameli Sulmińskiej na Panamie.
Ostatnim akcentem był skok na wysokość- trzy zawodniczki Dorota Pawlak, Olga Joć, Katarzyna Wawrzecka pokonały najwyższą wysokość 130cm.