Projekt edukacyjny 2015

O Francji, Francuzach i języku francuskim…

Projekt edukacyjny 2015
Dnia 23 czerwca 2015 r. odbyła się prezentacja projektu pt. „O Francji, Francuzach i języku francuskim’’. Brały w niej udział: Angelika Rozwód, Wiktoria Sieracka, Katarzyna Mazur, Katarzyna Wójcik i Marta Wachowska, uczestniczki zajęć pozalekcyjnych z języka francuskiego. Opiekunem przedsięwzięcia była p. Izabela Kępa. Celem projektu było: pogłębienie i prezentacja wiedzy o Francji oraz popularyzacja języka francuskiego.
Dziewczęta przygotowały prezentacje multimedialne oraz tablice informacyjne. Zabrały zgromadzonych w niezapomnianą podróż. Podczas pokazu uczniowie klas II a i II b mieli okazję zapoznać się z kulturą, geografią, modą, muzyką, kuchnią francuską jak również poznać interesujące ciekawostki. Uczestnicy mogli skosztować specjałów przygotowanych przez zespół projektowy. Spotkaniu towarzyszyła wystawa eksponująca atrybuty kojarzące się z Francją. Nie zabrakło oczywiście ziół, serów, bagietek, zdjęć, albumów tematycznych, magazynów i perfum. Quizy przygotowane przez uczennice jak również charakterystyczne utwory i melodie wpłynęły na aktywny udział uczniów, pozytywną atmosferę i niezapomniane wrażenia.

MW

v