Pszczela Wola. Projekt AIESEC

Projekt AIESEC

W dniach 7-10 listopada 2011 gościliśmy w Pszczelej Woli Liudmylę Kharchenko z Ukrainy oraz Fernanda Morcillo z Hiszpanii. Studenci przyjechali do nas w ramach programu AIESEC (z francuskiego Association Internationale des Etudiants en Sciences Economiques AT Commerciales). Organizacja obecna jest w 107 krajach świata, liczy 50 000 członków, największa organizacja pozarządowa prowadzona przez studentów. Główną działalnością AIESEC jest umożliwienie młodym ludziom rozwoju w zakresie przedsiębiorczości, inteligencji emocjonalnej, umiejętności pracy w globalnym środowisku oraz aktywne uczenie się. Większość projektów to tak zwane PBoXy czyli Projects Based on eXchange (projekty oparte o wymianę studencką).
Studenci przez cztery dni prowadzili lekcje języka angielskiego dla naszych uczniów, podczas których zaprezentowali swoje kraje oraz przeprowadzili warsztaty językowe. Ponadto pokazaliśmy im naszą szkołę, poznali jej historię oraz uczestniczyli w lekcji pszczelarstwa przygotowanej przez Panią Agatę Chachułę oraz uczniów klasy IV TP : Michała Robaka, Łukasza Rugałę, Krzysztofa Tymińskiego, Jerzego Surmacza. Dodatkowo zwiedzili Spółdzielnie Pszczelarską „Apis” w Lublinie, jeździli na łyżwach na lubelskim lodowisku „Icemania” oraz zwiedzali Lublin. Dzięki projektowi nasi uczniowie mieli możliwość poznania kultury i obyczajów innych krajów europejskich oraz udoskonalenia swoich umiejętności w zakresie języka angielskiego. My natomiast mogliśmy pokazać obcokrajowcom naszą piękną szkołę i to co mamy w niej najcenniejszego.

Irmina Lawen

Zapraszamy do galerii zdjęć: Projekt AIESEC