Pszczela Wola. Plan filmowy i warsztaty charakteryzacji dla uczniów II klas gimnazjum w Warszawie

12 czerwca 2015 r. uczniowie klasy II a i II b gimnazjum uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach filmowych poświęconych charakteryzacji aktorów. Największą zaletą warsztatów był ich praktyczny wymiar. Uczniowie nie tylko poznali zawód charakteryzatora, ale sami musieli spróbować sztuki charakteryzacji. Okazało się, że praca charakteryzatora to zajęcie niezwykle pracochłonne, wymagające cierpliwości i opanowania. Uczniowie w parach pracowali nad ranami ciętymi ręki. Efekty tej pracy możecie zobaczyć na zdjęciach.
Tego dnia uczestnicy wycieczki mieli okazję poczuć się jak twórcy filmu i znaleźć się w miejscach na co dzień dostępnych tylko dla członków ekipy filmowej. Zwiedziliśmy bowiem profesjonalny plan filmowy Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Wędrówka po planie filmowym "Miasta 44" w reżyserii Jana Komasy okazała się niezwykłym przeżyciem. Nastrój potęgowały stroje powstańców, materiały dźwiękowe i multimedialne.

Wiecej zdjęć w Warsztaty charakteryzacji