Pszczela Wola. Pierwszy dosiad na 9 koniach

Pierwszy dosiad na 9 koniach

W najbliższą sobotę o 15.00 ponowny pokaz koni po tygodniowym treningu
W sobotę 5 maja w Pszczelej Woli 9 młodych koni po raz pierwszy przyjęło jeźdźca, tylko jeden miał wcześniej siodło na grzbiecie, trening wszystkich koni trwał poniżej 8 godzin, w tym czasie szkolną krytą ujeżdżalnię odwiedziło ponad 100 osób- hodowców, jeźdźców i miłośników koni, w tym profesorowie Anna Stachurska i Ryszard Kolstrung oraz kierownik LZHK Jacek Kozik.
Naukowcy i studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prowadzili w trakcie zajeżdżania koni badania nad ich poziomem stresu, między innymi poprzez pomiar tętna. Wśród wielu opinii obserwatorów były i takie, że niesamowitym jest fakt, iż koń kilkanaście minut po tym jak gwałtownie próbował zrzucić sidło- nosił stępem i kłusem jeźdźca.
W sobotę 12 maja o godzinie 15.00 rozpocznie się komisyjnie sędziowany egzamin koni po tygodniowym treningu, po nim krótki pokaz możliwości porozumienia ze starszymi końmi, na koniec planowane jest podsumowanie wyników pracy w tym przedstawienie wstępnych wyników badan nad poziomem stresu.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.