Nasi uczniowie w europejskim konkursie kulinarnym

Wioletta Żołynia i Bartłomiej Kamiński – uczniowie naszego Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego zajęli III miejsce za pierś kurczaka faszerowaną mozzarellą w VIII Europejskim Konkursie Kulinarnym w podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Regionalnych EKOGALA. Temat przewodni konkursu to "Ekologiczny drób z podkarpackiej zagrody", a targi odbyły się w dniach 24-26 maja 2013 w Rzeszowie. W konkursie uczestniczyło 11 dwuosobowych drużyn z Polski, Ukrainy, Słowacji i Czech, które w czasie 1 godziny miały za zadanie przygotować 6 porcji potrawy konkursowej identycznie wygarnirowanej. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Łigęzy w Rzeszowie. Naszym uczniom kibicowały na miejscu panie Elżbieta Wróbel i Małgorzata Mendryk-Urban.
Podczas oficjalnego otwarcia Targów Zespół Pieśni i Tańca Apis z Pszczelej Woli zaprezentował wiązankę tańców lubelskich i poloneza narodowego. Na stoisku promocyjnym uczestnicy targów mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły, pracami w pasiece i produktami pszczelimi.

 

 

 

 Dyrekcja Zespołu Szkół Rolniczych CKP składa podziękowanie za zaproszenie na targi EKOGALA 2013, konkurs kulinarny oraz pomoc w organizacji pobytu w Rzeszowie:
Marszałkowi Województwa Podkarpackiego,
Dyrektorowi Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie
Wojewódzkiemu Związkowi Pszczelarzy w Rzeszowie
Podkarpackiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Boguchwale (www.podrb.pl)

Anna Szcześniak