Na XVII Gali PIŁKI RĘCZNEJ

SZCZYPIORNIŚCI Z PSZCZELEJ WOLI BRĄZOWYMI MEDALISTAMI XVII GALI PIŁKI RĘCZNEJ W BIAŁEJ PODLASKIEJ!!!

Dnia 14.12.2017 r. w ZSO nr 3im. E Plater w Białej Podlaskiej rozegrany został już  po raz XVII turniej ,, GALA PIŁKI RECZNEJ CHŁOPCÓW w PLATERCE ” w ramach projektu ,, Szczypiorniak w Platerce”. Już po raz kolejny ZSR w Pszczelej Woli otrzymał zaproszenie na tego typu zawody
    W zawodach udział wzięło 76 uczniów z 5 szkół  ponadgimnazjalnych. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze w kategorii chłopców  medale: złote, srebrne i brązowe. Przyznano również puchar ,, fair – play” oraz po trzy indywidualne wyróżnienia dla zawodników każdego zespołu.
      Rozgrywki rozpoczęliśmy meczem z gospodarzem turnieju. Pomimo niewyraźnego początku podopieczni trenera Jarosława Stępnia rozgrywali się z akcji na akcję. Jednak gospodarzom skutecznie „pomagały ściany” w postaci kibiców i ten mecz przegraliśmy 10 :6.
    W drugim spotkaniu rywalizowaliśmy z faworytem turnieju ZS nr 1 Siedlce. Przeciwnik udzielił nam srogiej lekcji szczypiorniaka bezapelacyjnie pokonując naszą drużynę 17 do 3. Nie zraziło to bynajmniej naszych chłopaków ponieważ przegraliśmy nie tylko z faworytem – ale jak się później okazało ze zwycięzcą całego turnieju i szkołą o wielowiekowej tradycji piłki ręcznej.
      Z porażki z faworytami turnieju bardzo szybko wyciągnęliśmy wnioski i w następnym meczu – z Zespołem Szkół w Leśnej Podlaskiej to my udzieliliśmy przeciwnikowi lekcji handballa zwyciężając 24 do 4!
      Ta wygrana podziałała na zawodników z Pszczelej Woli niezwykle mobilizująco. Ostatni mecz graliśmy z drużyną z Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim – jedynej drużynie, która nie przegrała z faworytem turnieju – zespołem z Siedlec ( w meczu tych drużyn był remis)
      Nasi piłkarze, głównie dzięki uważnej grze w obronie i cierpliwości w ataku sprawili – zdaniem obserwujących trenerów pozostałych drużyn ogromną niespodziankę wygrywając bezapelacyjnie 12 :5 i zajmując tym samym trzecie miejsce w całym turnieju!
Zespól Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli Reprezentowali:
Mateusz Sasin, Maciej Koziński (IV TP), Jakub Kokoszko, Kacper Kołodziej, Kamil Witko, Jakub Nestorowicz, Bartłomiej Kopiś, Rafał Sęk, Marek Król, Kacper Łaskarzewski (III TP),Jakub Dudek, Mateusz Borowiec, Aleksander Karpowicz (II TP), Paweł Guziak, Maksymilian Szadura (III TŻ). Trenerem naszych szczypiornistów od wielu lat jest pan Jarosław Stepień. GRATULUJEMY !!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

I.ZS nr 1 ,,Elektryk”  Siedlce
II. II LO Biała Podlaska
III. ZSR CKP w Pszczelej Woli
IV. ZS w Janowie Podlaskim
V. ZS w Leśnej Podlaskiej

Nagrody dla wyróżniających się zawodników otrzymali:

ZSR CKP w Pszczelej Woli:  Kołodziej Kacper, Kokoszko Jakub,  Sasin Mateusz.

Pragniemy Serdecznie podziękować za zaproszenie na turniej  Organizatorom „Gali Piłki Ręcznej w Platerce” –  Dyrekcji ZSO nr 3 im. E. Plater w Białej Podlaskiej, a w szczególności panu Markowi Romaniukowi – nauczycielowi wychowania fizycznego. Do zobaczenia za rok!