Multimedialna Pszczela Wola

Od niedawna nasi uczniowie na lekcjach języka angielskiego korzystają z tablicy interaktywnej. Interwrite DualBoard to nowoczesny ekran multimedialny, który połączony jest z komputerem i projektorem multimedialnym. Na tablicy pokazywany jest obraz z komputera, a specjalnie przygotowane materiały dają uczniom możliwość pracy z danym materiałem. Elementy mogą być dowolnie przesuwane, mogą być dołączone nagrania audio i wideo, a uczeń wykonuje zadania za pomocą specjalnego pisaka. Poprzez dostęp do Internetu można urozmaicić lekcje poprzez dodatkowe informacje z sieci. Wykorzystanie tablicy interaktywnej na lekcjach języka angielskiego ma mnóstwo zalet. Uczniowie są znacznie bardziej skoncentrowani oraz zainteresowani lekcją, co przede wszystkim znacznie bardziej motywuje ich do nauki. Ponadto umożliwia stosowanie w pełniejszy sposób programów multimedialnych i filmów dydaktycznych. Uczniom bardzo podobają się takie nowoczesne lekcje i na pewno przełoży się to na efekty w przyszłości.

Irmina Lawen