Pszczela Wola. Konno Bieszczadzkimi Ścieżkami 26-31.08.2013. Aktualizacja

Konno Bieszczadzkimi Ścieżkami 26-31.08.2013. Aktualizacja

Ze względu na wagę zgrupowania integracyjnego dla nowej klasy oraz zróżnicowany poziom egzaminu sprawnościowego Dyrektor ZSR w Pszczelej Woli postanowił dofinansować wyjazd i zdecydowanie rekomendować udział w nim wszystkim nowo przyjętym uczniom.

Naszym celem jest gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez Krzysztofa Brossa – ojca naszej absolwentki w miejscowości Teleśnica Sanna nad Zalewem Solińskim (warto zajrzeć na stronę internetową).

Na miejscu dwa kilkuosobowe domki dla gości, łazienki, wszystko do przyrządzenia posiłku, z dala od cywilizacji (bez telewizora, prąd z baterii słonecznych i agregatu). Po zaopatrzenie gospodarz wozi gości raz na dwa dni barką.

Chcę jak najwięcej powiedzieć, pokazać i pozwolić zrobić z końmi, zobaczyć relacje w stadzie koni, bezpiecznie podchodzić i nakładać kantary – bez cukru a z mową ciała, pracować z linami z ziemi, odczulać, wsiadać, spacerować wierzchem po okolicy, chodzi raczej o obycie z końmi i równowagę w spokojnym terenie. Do dyspozycji będziemy mieli konie małopolskie i koniki polskie.

Integracja to wspólne obowiązki i śpiewane ogniska.

Wyjazd z Pszczelej Woli 26.08, w poniedziałek o 8.00, powrót do szkoły w sobotę wieczorem, lub opcjonalnie w niedzielę. Zalecany śpiwór, ewentualnie karimata lub materac – jeżeli wyjedzie większość grupy noclegi na zmianę w pokojach i na materacach lub w namiocie.

Jeżeli będzie pogoda, poza zajęciami będzie czas na opalanie nad brzegiem Zalewu Solińskiego (planujemy też wycieczkę na zaporę), jak będzie mokry dzień warto mieć obuwie na błoto lub wilgotną trawę.

Koszt 300 złotych w tym: zakwaterowanie, zakup produktów żywnościowych, ubezpieczenie wycieczki.

Wstępne zgłoszenia mailem lub telefonicznie osobiście do mnie do piątku 2 sierpnia, po tym terminie zainteresowanym mailem przekażę numer konta Pana K. Brossa – tam do 14 sierpnia trzeba będzie przesłać połowę kwoty 150 złotych, co będzie traktowane jako ostateczne zgłoszenie (w przypadku późniejszej rezygnacji nie będzie ona zwracana), drugą połowę kwoty wpłacacie przy wyjeździe.

Zapraszam
Instruktor Wojciech Jachymek