Konkurs Łasucha 2013

 

4 czerwca 2013  po raz czternasty odbył się w Pszczelej Woli Konkurs Łasucha. Temat tegorocznych zmagań kulinarnych brzmiał "Potrawy z miodową nutą". Do konkursu przystąpiło 6 uczniów z Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz po raz pierwszy 7 z gimnazjum. Podczas gdy członkowie jury oceniali pomysł, wygląd i smak potrawy uczniowie Technikum Żywienia i gimnazjum uczestniczyli w pokazie barmańskim.
Po długich obradach zostały ogłoszone wyniki. Oto one:

I miejsce – Bartłomiej Kamiński z  klasy II TŻ i GD za "Pierś południową"

II miejsce – Izabela Basaj z klasy III b gimnazjum za "Naleśniki z sosem miodowym" oraz Dominik Kowalik z klasy III a gimnazjum za "Lekko słodzone kurze nóżki w musztardzie"
III miejsce – Damian Wójcik z klasy III a gimnazjum za "Udka w marynacie miodowo-musztardowej" oraz Patryk Wróbel z klasy II TŻ i GD za "Udka wróbelka".
Przyznano także nagrody specjalne:
Pani Barbara Fatyga – sekretarz Stowarzyszenia Polskich Kucharzy i Cukierników Regionu Lubelskiego przyznała i wręczyła nagrody specjalne Pawłowi Kępie i Dominikowi Wójcikowi z kl. III a gimnazjum
Pan Stanisław Różyński – prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie przyznał nagrodę Magdalenie Terleckiej z kl. I TŻ i UG za "Schab w sosie pomarańczowo-miodowym”.
Laureaci konkursu otrzymali w nagrodę sprzęt gospodarstwa domowego (roboty kuchenne, opiekacze do kanapek, gofrownice, toster, wagi elektroniczne, nagrody książkowe) ufundowane przez sponsorów konkursu: Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Lublinie oraz Piekarnię-Ciastkarnię Małgorzata i Grzegorz Kuna z Żabiej Woli.
Nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników konkursu ufundował Mirosław Worobik – dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli.
Na zakończenie nauczyciele, uczniowie Z SR CKP zostali poczęstowani wyrobami cukierniczymi i tortem okolicznościowym ufundowanym przez Małgorzatę i Grzegorza Kuna.
Wszystkim sponsorom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok na jubileuszową XV edycję Konkursu Łasucha.

Anna Szcześniak

Więcej zdjęć w galerii: Konkurs Łasucha 2013