Pszczela Wola. Gra w terenie „Mała ojczyzna wspólna sprawa"

Gra w terenie „Mała ojczyzna wspólna sprawa"

Od września nasza szkoła uczestniczy w projekcie edukacyjnym „Mała ojczyzna wspólna sprawa". Jego zwieńczeniem była gra terenowa „Zagadki Pszczelej Woli”, która odbyła się 13 listopada 2014 na terenie naszego ośrodka. W zawodach uczestniczyli uczniowie klas drugich gimnazjum, podzieleni na siedem zespołów. Zadaniem wszystkich graczy było wykonanie jak największej ilości zadań w terenie w wyznaczonym czasie. Musieliśmy się wykazać wiedzą zdobyta podczas warsztatów z zakresu postaw obywatelskich i możliwości zaangażowania młodzieży w sprawy publiczne dotyczące gminy, powiatu i państwa.
Każda drużyna posiadała własną nazwę i logo. Byli nimi: Strażacy, Wolontariusze, Ekolodzy, Politycy, Rolnicy, Pszczelarze, Naukowcy.
Nagradzane były trzy pierwsze miejsca z największą ilością punktów. Oprócz pucharu dla zwycięzców, drużyny z podium otrzymały nośniki pamięci (bardzo fajne pendrivy).
Uważamy, że zabawa była bardzo udana i pouczająca, dzięki niej nawiązaliśmy dobre stosunki z rówieśnikami.
Warsztaty i grę przeprowadzili dla nas wolontariusze z Projektora, którym bardzo dziękujemy i zapraszamy do nas na kolejne projekty.
Uczniowie klasy IIa gimnazjum.

Więcej zdjęć: Gra "Mała ojczyzna, wspólna sprawa"