Pszczela Wola. Finał Halowego Pucharu Polski w Janowie Podlaskim

Finał Halowego Pucharu Polski w Janowie Podlaskim

W dniach 30.03- 1.04 grupa uczniów klas jeździeckich miała okazję obserwować emocjonującą sportową walkę najlepszych polskich jeźdźców w zakończonym kolejnym cyklu zawodów Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody, który rozgrywany był w 6 kategoriach. W jednej z kategorii bardzo dobre piąte miejsce zajął zeszłoroczny absolwent liceum, nadal trenujący w szkolnej sekcji Paweł Jachymek.

W całych rozgrywkach sezonu 2011/12, które trwały od października do marca, wzięło udział 311 zawodników z całego kraju.
W zawodach kwalifikacyjnych punkty rankingowe w kategorii OPEN N zdobyło 96 zawodników, 21 z nich wystartowało w janowskim finale. Paweł startował na koniach, które wcześniej sam zajeździł i od kilku lat trenuje do skoków- 8 letnim niewysokim Wichrze GB, który punktował w pierwszym półfinale i 7 letnim Szamanie, który z jedną tylko zrzutką pokonał dwa parkury finałowe z bardzo trudnymi przeszkodami zawieszonymi na wysokości 125cm. O trudności finału świadczy fakt, że aż 6 jeźdźców zostało w niedzielę wyeliminowanych.

Szczegółowe wyniki: