Europejski Dzień Języków w Pszczelej Woli

 

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem naszych uczniów. Po raz pierwszy  na scenie wystąpiły nasze pierwszaki (Ia gimnazjum). Trzeba przyznać, że pomimo lekkiej tremy spisali się znakomicie. Myślę, że sporo mogli się nauczyć od swoich starszych kolegów z III gimnazjum i III LO, którzy wystąpili razem z nimi i nie po raz pierwszy wypadli rewelacyjnie. Nie zawiodły nas także nasze wspaniałe szkolne wokalistki: Sara Kurdziel i Karolina Kozik, które dla nas zaśpiewały w języku angielskim i ukraińskim. Prezentację multimedialną przygotowała Dorota Pawlak z III LO.

 

Został również rozstrzygnięty konkurs na plakat promujący naukę języków obcych. Najlepszy okazał się plakat wykonany przez Jadwigę Widz. Natomiast II miejsce zajęły : Sylwia Trzcińska i Katarzyna Ziętak, III miejsce – Karolina Kowalczyk, Weronika Boczek oraz Maciej Sadło. Wyróżnieni zostali Magdalena Keller, Pamela Sulmińska, Patryk Hernas, Jarek Szczuka, Wojtek Matacz.
Miejmy nadzieję, że program dzisiejszego dnia zachęcił wszystkich do nauki języków obcych.

Irmina Lawen