Pszczela Wola. Dzień Irlandzki w szkole

Dzień Irlandzki w szkole

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii, który przypada na 17 marca. Tego dnia szkoła zamieniła się w szmaragdową wyspę, pełną legend, muzyki, poezji i tańca, a na każdym kroku widać było zielony kolor. Dzień uczciliśmy akademią przygotowaną przez uczniów i nauczycieli języka angielskiego, podczas której nasi wszyscy obecni mogli poznać bliżej Irlandię i zwyczaje tam panujące. Nie zabrakło naszych muzycznych talentów, którzy zaprezentowali irlandzkie piosenki. Ponadto uczniowie szkół ponadgimnazjalnych obejrzeli w języku angielskim dramat biograficzny „Michael Collins” o tematyce wojennej oparty na wydarzeniach autentycznych, którego bohaterem jest bojownik o wolność Irlandii. Bierze on udział w powstaniu z roku 1916, zostaje uwięziony przez Anglików. Po wyjściu na wolność organizuje oddziały partyzanckie, które dokonują zamachów przeciw brytyjskim okupantom. Mamy nadzieję, że dzięki obchodom Dnia Św. Patryka wszyscy poznali piękno tej uroczej zielonej wyspy.

Irmina Lawen

Więcej zdjęć w galerii: Dzień Irlandzki 2012