Czytamy w ramach akcji „Czytaj PL”

W dniach 2-30 listopada br. odbywa się pierwsza edycja projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju mogą zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerów. Honorowy Patronat nad nim objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach projektu do szkół trafiły specjalne plakaty z okładkami 12 książkowych bestsellerów i kodem QR. Po jego zeskanowaniu uczniowie na miesiąc otrzymają darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. Książkę można wypożyczyć na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą e-bookową Woblink.com. Priorytetem jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, wyjście naprzeciw oczekiwaniom uczniów i zachęcenie ich do obcowania z literaturą w atrakcyjny dla nich sposób.