Cavaliada 2016

W dniach 4-7 lutego 2016 r. odbyła się w hali targów Lublin Cavaliada, która stanowi część prestiżowego jeździeckiego cyklu Cavaliada Tour 2015-2016, autoryzowanego przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Lublin jest jednym z trzech miast, obok Warszawy i Poznania, w którym mają miejsce zmagania najlepszych jeźdźców. W tym roku w zawodach brało udział 160 zawodników i 300 koni.
Widzowie mogli obejrzeć ujeżdżanie, zaprzęgi, skoki przez przeszkody i cross.
Dnia 4 lutego odbył się dwufazowy konkurs (130 cm) pod patronatem Lubelskiego Związku Jeździeckiego o nagrodę Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli.
Zwycięzcami konkursu zostali Leszek Gramza na koniu Badorette i Monika Strzałkowska na koniu Clayton. Puchar wręczył dyrektor ZSR CKP w Pszczelej Woli – Mirosław Worobik.
W tym dniu szkoła z Pszczelej Woli zorganizowała wyjazd na Cavaliadę dla swoich uczniów oraz dla uczniów klas szóstych z okolicznych szkół podstawowych. Zmagania jeźdźców i uroczyste wręczenie nagród mogli zobaczyć uczniowie z Marianki, Żabiej Woli, Osmolic i Prawiednik.
Wśród uczniów z Pszczelej Woli jest wielu pasjonatów jeździectwa, którzy uczęszczają do klasy Liceum Ogólnokształcącego o profilu jeździeckim. Wielu z nich było zaangażowanych, w ramach wolontariatu, w pracę także podczas tegorocznej imprezy. Uczniowie brali udział w oprowadzaniu na koniach, będących własnością szkoły, najmłodszych widzów Cavaliady. Pomagali także podczas przygotowania i obsługi parkuru i czworoboku.
Widzowie tegorocznej Cavaliady mieli okazję obejrzeć pokaz absolwenta ZSR CKP w Pszczelej Woli, Pawła Jachymka, w którym zaprezentował swoje umiejętności jeździeckie i efekty tresury koni.
Dnia 7 lutego widzowie mogli obejrzeć triumf Łukasza Kozy na koniu Chito Blue, który wygrał niezwykle widowiskowy konkurs skoków przez przeszkody o wysokości 145 cm – Grand Prix Lublina.

Paweł Jurkowski zwycięzca konkursu "Venus vs. Mars" z uczennicami  klasy I LO