„Konkurs Łasucha” w Pszczelej Woli

18 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli odbył się XII Konkurs Łasucha. Tematem tegorocznych zmagań było „Wykorzystanie miodu nie tylko do ciast” Organizatorzy dążąc do ciągłego zachęcania społeczeństwa do zwiększania ilości spożywanego miodu, postanowili wybrać właśnie ten temat przewodni konkursu. Był to strzał w dziesiątkę. Uczniowie spisali się na medal, a członkowie jury sami zaskoczeni takimi efektami, obiecali, że w swoich domowych kuchniach będą eksperymentować z miodem jako składnikiem wielu potraw i to nie tylko tych słodkich.

Do konkursu przystąpiło 10 uczestników z klas Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Członkowie jury oceniali wygląd, smak potrawy, pomysł i oryginalność. Po długich obradach zdecydowali że pierwsze miejsce otrzymają ex aequo Ewa Anklewicz za „Schab pieczony z morelą w sosie miodowym” i Edyta Skiba za „Sałatkę z kurczaka w miodowej glazurze”.

Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową, którą zakupić mogliśmy dzięki naszym sponsorom:

- Wojewódzkiemu Związkowi Pszczelarskiemu w Lublinie

-Spółdzielni Pszczelarskiej „Apis” w Lublinie

-Piekarni-Ciastkarni Małgorzaty i Grzegorza Kunów w Żabiej Woli

- Radzie Rodziców ZSR CKP w Pszczelej Woli

- Spółdzielni Mleczarskiej Ryki

Wszystkim sponsorom i uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy i zapraszany na XIII edycję Konkursu Łasucha za rok.Konkurs Łasucha w Pszczelej Woli

 
Ewa Toruń – nauczyciel ZSR CKP w Pszczelej Woli
 
 
 

  

 

Więcej zdjęć w galerii: Konkurs Łasucha

fot. Dariusz Gliniak