Lista aktualności

Dzień Patronów 2018

(dodano: 2018-10-15)

Tegorocznym dniem 19 października świętować będziemy pamięć o Patronach naszej szkoły: Zofii i Tadeuszu Wawrynach oraz – w ramach radości uczczenia Stulecia Odzyskania Niepodległości – odsłonimy tablicę upamiętniającą barwną postać Stanisława Grekowicza.


PROGRAM  UROCZYSTOŚCI

08:30 - Msza Święta w kościele p.w.  M. B. Częstochowskiej w Żabiej Woli
09:30 - złożenie kwiatów na grobach Patronów Szkoły
10:30 - odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Stanisława Grekowicza
11:00 - Akademia z okazji Święta Patronów Szkoły
12:15 - poczęstunek plenerowy - grochówka wojskowa oraz ścieżka terenowa - zawody jeździeckie

Zwycięstwo naszych uczennic w konkursie kulinarnym

(dodano: 2018-10-13)

 Pierwsze miejsce

Z niełatwym zadaniem musiały zmierzyć się nasze uczennice podczas ostatniego konkursu kulinarnego, który odbył się 10 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, a mianowicie wykazać się pomysłowością w wykonaniu zwierzątek z … warzyw. Z takim wyzwaniem zmierzyły się uczennice klasy III B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Patrycja Kowalczyk i Milena Żmudziak. Wykonały szereg ciekawych figurek przedstawiających: rekina, baranki, myszki, itp. Prace naszych uczennic spotkały się z pozytywną oceną jury, które uhonorowało je pierwszym miejscem w konkursie. Patrycji i Milenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

(dodano: 2018-10-08)

 

Dnia 26.09.2018 w naszej szkole celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. 

Z tej okazji na długiej przerwie odbył się konkurs pt. "Jaki to język?". Uczniowie losowali kartki ze zdaniami w różnych językach europejskich. Ich zadaniem było odgadnąć, w jakim języku jest owe zdanie oraz przetłumaczyć je na j.polski.
Uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi, zostali obdarowani upominkami.
Warto uczyć się języków!

Akcji Sprzątanie Świata

(dodano: 2018-09-26)

 

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Jubileuszowej 25. Akcji Sprzątanie Świata – Polska

 

W tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!” W dniach od 19 września do 3 października uczniowie poszczególnych klas udali się na wyznaczone tereny zbierali i segregowali śmieci. Udział w akcji przypomina nam, że każdy z nas powinien dbać o środowisko, bo przecież środowisko to nasz wspólny dom....

 

 

 

.Przejdź do archiwum aktualności