Lista aktualności

Konkurs "Bliżej pszczół" - III edycja

(dodano: 2018-11-08)

Konkurs "Bliżej pszczół" - III edycja

Celem trzeciego Ogólnopolskiego Konkursu "Bliżej pszczół" jest popularyzacja wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym oraz wiedzy odnośnie możliwości funkcjonowania pszczoły miodnej w industrialnej rzeczywistości. Ponadto zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, zaczerpnięcia wiedzy na temat roślin miododajnych i pszczelarstwa oraz uświadomienia młodzieży znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.

Konkurs będzie odbywał się w 2 grupach wiekowych:

•     dla uczniów szkół gimnazjalnych (oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych)
  •     dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Termin zgłoszeń do udziału w konkursie upływa 21 grudnia 2018 r.

Nagrody dla uczniów szkół gimnazjalnych:

•     nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce),
  •     przyjęcie w poczet uczniów Technikum Pszczelarskiego,
  •     udział w Międzynarodowych Zawodach Młodych Pszczelarzy.

Nagrody dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:

•     indeksy na kierunek Architektura Krajobrazu lub Gospodarka Przestrzenna KUL,
  •     nagrody rzeczowe: laptop (1 miejsce), smartphone (2 miejsce), tablet (3 miejsce).

Kontynuacja projektu „KREATYWNA EDUKACJA W POWIECIE LUBELSKIM”

(dodano: 2018-10-24)

Od września 2018 roku uczniowie naszej szkoły kontynuują zajęcia w ramach projektu  „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”.  Aktualnie są prowadzone zajęcia z programowania, języka niemieckiego i indywidualne konsultacje psychologiczno-pedagogiczne. Uczestniczy w nich 25 uczniów z klas Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego oraz Liceum Ogólnokształcącego. Zachęcamy do udziału w zajęciach w przyszłym semestrze. Tym razem z matematyki i języka angielskiego.

Katarzyna Polakowska

Gleba najbogatsze środowisko życia

(dodano: 2018-10-17)

Uczniowie klas III Technikum Pszczelarskiego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w dniu 16 października uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Lubelską Izbę Rolniczą w konsorcjum z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Instytutem Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, na temat:

Celem konferencji było zapoznanie jej uczestników z Europejskim Partnerstwem na rzecz podniesienia wiedzy oraz zrozumienia problemu w zakresie szeroko rozumianej ochrony gleb i wód poprzez racjonalne nawożenie oraz stosowanie naturalnych zasobów, co bezpośrednio wpływa na ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Dzień Patronów 2018

(dodano: 2018-10-15)

Tegorocznym dniem 19 października świętować będziemy pamięć o Patronach naszej szkoły: Zofii i Tadeuszu Wawrynach oraz – w ramach radości uczczenia Stulecia Odzyskania Niepodległości – odsłonimy tablicę upamiętniającą barwną postać Stanisława Grekowicza.

PROGRAM  UROCZYSTOŚCI

08:30 - Msza Święta w kościele p.w.  M. B. Częstochowskiej w Żabiej Woli
09:30 - złożenie kwiatów na grobach Patronów Szkoły
10:30 - odsłonięcie tablicy upamiętniającej postać Stanisława Grekowicza
11:00 - Akademia z okazji Święta Patronów Szkoły
12:15 - poczęstunek plenerowy - grochówka wojskowa oraz ścieżka terenowa - zawody jeździeckie

Zwycięstwo naszych uczennic w konkursie kulinarnym

(dodano: 2018-10-13)

Pierwsze miejsce

Z niełatwym zadaniem musiały zmierzyć się nasze uczennice podczas ostatniego konkursu kulinarnego, który odbył się 10 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, a mianowicie wykazać się pomysłowością w wykonaniu zwierzątek z … warzyw. Z takim wyzwaniem zmierzyły się uczennice klasy III B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Patrycja Kowalczyk i Milena Żmudziak. Wykonały szereg ciekawych figurek przedstawiających: rekina, baranki, myszki, itp. Prace naszych uczennic spotkały się z pozytywną oceną jury, które uhonorowało je pierwszym miejscem w konkursie. Patrycji i Milenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

(dodano: 2018-10-08)

Dnia 26.09.2018 w naszej szkole celebrowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji na długiej przerwie odbył się konkurs pt. "Jaki to język?". Uczniowie losowali kartki ze zdaniami w różnych językach europejskich. Ich zadaniem było odgadnąć, w jakim języku jest owe zdanie oraz przetłumaczyć je na j.polski.
Uczniowie, którzy udzielili prawidłowej odpowiedzi, zostali obdarowani upominkami.
Warto uczyć się języków!