Lista aktualności

Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim

(dodano: 2019-06-05)

Dwudziestolecie powstania samorządów w tym Powiatu Lubelskiego stało się znakomita okazją do zaangażowania młodzieży szkolnej w głębsze poznanie historii, dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, oraz ważnych inwestycji Powiatu Lubelskiego. W dniu 29 maja 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbył się Turniej Wiedzy o Powiecie Lubelskim.

Turniej miał charakter interaktywny, każdy gracz miał w rękach tablet, a pytania i odpowiedzi ukazywały się na telebimie. Nie zabrakło też, przy każdym pytaniu ciekawostek, zarówno z historii powiatu jak i z czasów teraźniejszych.
Turniej odbył się w dwóch kategoriach jako pierwsi grali uczniowie szkół podstawowych. W w sumie w konkursie wzięło udział 50 zawodników z 25 szkół podstawowych. Sytuacja punktowa zmieniała się z każdym pytaniem ostatecznie zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Pliszczynie.

XIV Wojewódzki Turniej Wiedzy o Janie Pawle II Gaude Mater Polonia

(dodano: 2019-05-31)

17 maja 2019 roku drużyna uczniów ZSR CKP w Pszczelej Woli brała udział w XIV Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II pod hasłem „Gaude Mater Polonia”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą życia papieża Polaka, znajomością dzieł , które napisał, a szczególnie przebiegiem I Pielgrzymki do Ojczyzny w 1979 roku. Uczniowie Julia Kępowicz, Julia Malinowska, Kinga Kłos i Szymon Wertel zajęli zaszczytne pierwsze miejsce w skali województwa. Młodzież do konkursu przygotowała p. Ewa Wachowska.

STYPENDIUM

(dodano: 2019-05-19)

Uwaga!!!

Przyszli uczniowie I klasy Technikum Pszczelarskiego.

STYPENDIUM!!!

Wojewódzkie Związki Pszczelarskie fundują dla Was stypendia (m.in. na pokrycie kosztów mieszkania, wyżywienia w internacie, zakup podręczników, pomocy dydaktycznych i innych – według potrzeb).

V Strzelecki Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda Pszczela Wola 2019

(dodano: 2019-05-09)

V Strzelecki Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda

Pszczela Wola 2019

Piękną słoneczna pogodą przywitała przyroda 25 kwietnia 2019 roku w Pszczelej Woli, uczestników kolejnego, 5 już Strzeleckiego Biegu Terenowego imienia generała Franciszka Rohlanda. Nim rozpoczęto rywalizację młodzież ze szkoły w Pszczelej Woli przy wsparciu nauczycieli, przez kilka godzin pracowicie przygotowywała tor przeszkód. W opinii zawodników dość przyjazny, choć wymagający. Uczestnicy mieli między innymi do pokonania slalom miedzy ulami – nawiązujący do skojarzeń z Technikum Pszczelarskim czy szeregi okserów i stacjonat niewątpliwie związanych ze specjalnością miejscowego Liceum Jeździeckiego.

Rekrutacja na kurs RL.04 na rok szkolny 2019/2020 została zakończona.

(dodano: 2019-05-09)

Rekrutacja na kurs RL.04 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej

na rok szkolny 2019/2020 została zakończona.

Kurs inseminacji matek pszczelich 2019

(dodano: 2019-05-06)

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli organizuje kurs podstawowy z zakresu unasieniania matek pszczelich w nw. terminach:

I.                   24-26.06.2019 r.

II.                26-28.06.2019 r.

oraz egzamin potwierdzający umiejętność unasieniania matek pszczelich dla osób, które są po podstawowym kursie w dn. - 26.06.2019 r.

Każda grupa rozpoczyna kurs o godz. 900

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenie zostanie przyjęte po dokonaniu przedpłaty w wysokości 200 zł na wskazane konto w karcie zgłoszenia. Przedpłata przepada jeśli ktoś nie zgłosi się na kurs.

W związku z brakiem wolnych miejsc, zgłoszeń już nie przyjmujemy.

Szanowni Państwo przedstawiam kryteria/zasady oceniania egzaminu z inseminacji matek pszczelich (w załączeniu)
Na egzaminie każdy zdający dostaje tylko 4 matki pszczele (jeśli ktoś chce może przywieźć również swoje).
Jeśli osoba przystępująca nie zda egzaminu, może zdawać za rok, płaci jedynie za matki pszczele zużyte w trakcie egzaminu.

Karta zgłoszenia