Pszczela Wola. Sezon jeździecki w pełni.

Sezon jeździecki w pełni.

Trzy kolejne konkursy klasy L w naszym regionie dla Pawła.

Zawodnicy Szkolnego Klubu Jeździeckiego APIS od początku maja, co tydzień startują w zawodach w skokach.
3.maja w Zawodach Regionalnych w Poniatowej wystartowali Magda, Paweł i Przemek. Najpierw Przemek Wójcik na mniej doświadczonej Mel Princes przejechał dwa w konkursy 80 i 90 cm bez punktów karnych. W konkursie klasy L po bezbłędnym przejeździe podstawowym aż 19 zawodników wystartowało w rozgrywce. Po dynamicznym przejeździe zwyciężył Paweł Jachymek na Szamance z czasem o prawie dwie sekundy lepszym niż drugi na mecie zawodnik. W konkursie klasy L-1 z wyboru trasy para Paweł- Szamanka zajęła czwarte miejsce- bez powodzenia podejmując ryzykowną próbę skoczenia na ukos dwóch kolejnych stacjonat stojących bardzo blisko siebie. Najwyższy tego dnia konkurs dwunawrotowy klasy N ukończyli Magda Krasnowska na Acorino- 12 punktów w obu przejazdach i Przemek na Ince.
9-10 maja w Kuźni Nowowiejskiej koło Żyrardowa w dwudniowych Zawodach Regionalnych wystartował Paweł i w konkursach towarzyskich po raz pierwszy poza regionem trenująca w sekcji w Pszczelej Woli siostra stryjeczna Pawła Ania. Młodziutka zawodniczka startująca na rutynowanej Brzózce GB przez dwa dni nie popełniła żadnego błędu na przeszkodach. Pierwszego dnia w konkursie 80cm z trafieniem w normę czasu była 11- mając trochę problem z wolną jazdą. Drugiego dnia bezapelacyjnie wygrała konkurs zwykły 80/90cm mając odpowiednio 4 i 11 sekund przewagi nad kolejnymi zawodnikami. Wyniki Pawła w klasach L- dwufazowych- 13 miejsce na 44 startujących i 8 na 35 z najlepszymi czasami drugiej fazy- w obu rozgrywkach po jednej zrzutce; P- dwufazowy 20 miejsce na 60 startujących, P- o wzrastającym stopniu trudności- po strąceniu jockera 40 na 60 startujących.
16 maja w Lublinie- Felinie startowali Paweł i Przemek. Paweł wygrał kolejny, trzeci już w Regionie Lubelskim, konkurs klasy L, zatrzymanie Szamanki przed jockerem w klasie N po do tej pory bezbłędnym ale zbyt dynamicznym jak na tą wysokość przejeździe pogrzebało szanse na dobre miejsce. Przemek udane przejazdy na Mel Princes w konkursach 90 i 100cm ukoronował zajęciem drugiego miejsca na Ince w konkursie klasy N- tym razem jocker ustawiony tradycyjnie wyżej niż pozostałe przeszkody został pokonany.