SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

KACPER ŁASKARZEWSKI - PRZEWODNICZĄCY SU
ALEKSANDRA RICHTER - I ZASTĘPCA
ANNA MAJ - II ZASTĘPCA
MATEUSZ TWARDY- SEKRETARZ
HUBERT PAWLIK - SKARBNIK


CZŁONKOWIE:
JULIA KĘPOWICZ
MILENA ŻMUDZIAK
NATALIA KOCZON
STASAK BARTŁOMIEJ

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski jest reprezentacją całej młodzieży naszej szkoły. W jego skład wchodzą gospodarze poszczególnych klas, a pracę samorządu koordynuje prezydium wybierane w demokratycznych wyborach. Nad pracami Samorządu czuwa nauczyciel-opiekun.  Samorząd współpracuje z innymi organami szkoły: Dyrekcją Szkoły, Radą Pedagogiczną, Młodzieżową Radą Internatu. Wybory do Samorządu to ważne wydarzenie w życiu szkoły. Każda klasa wybiera swojego przedstawiciela i   przygotowuje dla niego  kampanię wyborczą. Kandydaci prezentują swój program podczas specjalnego apelu, a następnie odbywa się głosowanie, w którym udział bierze cała społeczność szkolna. Osoba, która zbierze najwięcej głosów zostaje przewodniczącym.

 

  

 

Działalność Samorządu:

 

 Góra grosza

(dodano: 2013-01-03)

Grosz do grosza

Już po raz kolejny braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej GÓRA GROSZA. Gospodarze poszczególnych klas zbierali drobne monety. Liczył się każdy grosz, ponieważ zebrane pieniądze są przeznaczane na pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach opiekuńczo-wychowawczych.  tym roku szkolnym szkoła zebrała 14 kg monet. Najwięcej zebrała klasa I Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego, II miejsce zajęła klasa III b gimnazjum i III miejsce klasa II a gimnazjum.

 

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

(dodano: 2012-12-26)

Świąteczny hand made

 

W okresie przedświątecznym uczniowie z gimnazjum wraz z młodzieżą mieszkającą w internacie zorganizowali w szkole kiermasz. Sprzedawane były na nim różnego rodzaju stroiki oraz własnoręcznie wykonane bombki i inne ozdoby na choinkę. Przygotowane prace były wykonane na zajęciach świetlicowych oraz na zajęciach plastycznych w internacie.

 

 

 

Mój talent 2012

(dodano: 2012-12-24)

 

Nasze talenty

 

W dniu 10.12.2012 w naszej szkole po raz kolejny odbył się koncert pod nazwą „Mój Talent” jako finał akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. W koncercie wzięli utalentowani ochotnicy pragnący zaprezentować nam, co potrafią.

 

 

Mikołajki 2012

(dodano: 2012-12-08)

 

Cukierki od Mikołaja

 

6 grudnia w naszej szkole był dniem pełnym niespodzianek. Dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który zawitał do wszystkich klas, rozdając cukierki. W tym dniu samorząd przeprowadził także akcję "Czapka Mikołaja zwalnia od pytania".

 

 

Jeszcze raz Andrzejki 2012

(dodano: 2012-12-06)

 

Andrzejkowa dyskoteka

 

Nie tylko gimnazjaliści świętowali Andrzejki. Samorząd Uczniowski zaprosił do wspólnej zabawy także uczniów szkół średnich. Były wróżby, dyskoteka, a także niespodzianka, którą przygotowały dziewczyny z klasy I Technikum Żywienia – Fire Show.

 

Mój talent 2011

(dodano: 2011-12-21)

 

Pszczelowolskie talenty

 

16 grudnia 2011 w naszej szkole odbył się konkurs "Mój Talent". Najzdolniejsi uczniowie z poszczególnych klas zaprezentowali swoje najróżniejsze talenty. Koncert talentów został zorganizowany w ramach akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę".

 

 

 

Świetlicowy turniej tenisa

(dodano: 2011-10-14)

 

Mistrzowie ping-ponga

 

W piątek 10 października 2011 w sali audiowizualnej internatu spotkali się pasjonaci tenisa stołowego naszej szkoły. Turniej był zorganizowany przez świetlicę szkolną dla uczniów gimnazjum. Wzięli w nim udział uczniowie klas I, II i III gimnazjum.