Osiągnięcia 2016/2017

 

•    W VII 2016 roku w Pradze odbył się VII Międzynarodowy Konkurs Młodych Pszczelarzy do lat 16. W drużynie, która zajęła I miejsce był nasz uczeń klasy II Gimnazjum – Wojciech Wachowski, a III miejsce zajęła drużyna, w której Polskę reprezentowała Katarzyna Wójcik z klasy III gimnazjum.  W konkursie  brali udział reprezentanci z 20 krajów.
•    I Ogólnopolski Konkurs pod nazwą „Bliżej pszczół” na temat wiedzy o pszczole, jej biologii oraz produktach pszczelich. W dwóch kategoriach dla szkół gimnazjalnych Wachowski Wojciech– III miejsce i Ponadgimnazjalnych- Łaskarzewski Kacper -  III miejsce
•    Do II etapu konkursu z języka niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool” organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. - przeszedł Bartłomiej Kopiś uczeń klasy  II Technikum Pszczelarskiego
•    Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej- Biblia Księgą życia , uczennice gimnazjum Aleksandra Kijek i Paulina Kowalik brały udział w etapie diecezjalnym, którego wyniki będą 21.03.2017
•    V Edycja Konkursu „Wyślij życzenia na święta Bożego Narodzenia” I miejsce w kategorii gimnazja: Nina Orlińska klasa I B  oraz wyróżnienie: Aleksandra Kijek klasa III B
•    V Diecezjalny Konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową, kategoria gimnazja -wyróżnienie: Dawid Pawka z kl. I B

 

Konkursy kulinarne:

 

•    ,, Lubelszczyzna miodem płynąca – kultywowanie tradycji pszczelarskiej oraz kulturowego dziedzictwa regionu”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach:
  Potrawa regionalna na bazie miodu i innych produktów pszczelich:
Najlepsi w województwie  lubelskim byli:Dominik Kowalik klasa IV – I miejsce za ,,Miodowe żeberka” Kacper Kuna klasa I – II miejsce za ,,Żeberka w miodzie z batatami”
 Najlepszy deser z zastosowaniem produktów pszczelich  Milena Mełgieś   klasa IV – I  miejsce za ,,Tort plaster miodu” , Agata Stręciwilk  klasa II – II miejsce za ,,Ciasto miodowe”  
•     Konkurs na najlepszą potrawę ,,Krainy wokół Lublina”– Dominik Kowalik II miejsce za potrawą ,, Kaczka po Jakubowiczu”    
•    III miejsce dla szkoły w konkursie na najsmaczniejszy bigos polski  podczas Święta Bigosu Polskiego w Niedrzwicy Dużej
•    I miejsce dla szkoły w konkursie na najsmaczniejszą potrawę z ryb słodkowodnych podczas XVI Dożynek Rybackich w Jakubowicach Konińskich
•    I Regionalnym Konkursie Gastronomicznym " Regionalne Podróże Kulinarne 2016". Reprezentanci Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Grzegorz Boczek i Damian Łobodziński  zakwalifikowali się do drugiego etapu

 

Zawody sportowe:

 

•    Gimnazjada, tenis stołowy indywidualnie, Dzwola, finał. rejonu -II m-ce
•    Gimnazjada, tenis stołowy indywidualnie, Kocudza, finał. województwa- V m-ce
•    Powiatowa Licealiada w tenisie stołowym drużynowo,  Piotrowice- III m-ce
•    Licealiada, Halowa Piłka Nożna chłopców, finał powiatu- I m-ce
•    Licealiada, Bychawa Piłka Siatkowa dziewcząt finał powiatu- II m-ce
•    Gimnazjada, tenis stołowy drużynowo, Niemce, finał powiatu- I m-ce
•    Gimnazjada, tenis stołowy drużynowo, Dzwola, finał rejonu- II m-ce
•    Licealiada, piłka ręczna, chłopców, Bychawa, finał powiatu- I m-ce

 

 

Internat - zawody/turnieje

 

1.     XVII Turniej Sportowy Burs i Internatów o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Piłce Halowej - grudzień 2016r.

 Wynik wieloetapowych starć zespół z Internatu ZSR CKP w Pzczelej Woli - IV miejsce.
 
Skład drużyny:
Adrian Tutka - kapitan
Vadim Turczak
Mateusz Sasin
Maciej Koziński
Kacper Kołodziej
Shinggis Nauryzbay
Rostosłav Maibroda
Maksymilian Szadura – bramkarz

organizacja i opieka: Anna Plikowska-Niećko, Jaromir Łokaj


2. IV Międzypowiatowy Turniej Tenisa Stołowego Burs i Internatów - 08 .12.2016r. w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Zygmunta Puławskiego w Świdniku -

Skład drużyny:
Wioletta Kluska,
Paweł Kuzioła
Piotr Sady.
Podczas rozgrywek wyłoniono zwycięzców:
Drużynowo zespół z internatu w Pszczelej Woli zajął I miejsce.
Indywidualnie w kategorii męskiej:
Paweł Kuzioła - II miejsce,
Piotr Sady - III miejsce.
W kategorii żeńskiej
Wioletta Kluska – otrzymała I miejsce.

opieka: Anna Plikowska-Niećko, Jaromir Łokaj

3.  II Turniej Piłki Ręcznej Burs i Internatów w Pszczelej Woli - 05.04.2017r.

I miejsce - drużyna Internatu ZSR CKP w Pszczelej Woli
Reprezentowali nas:
Adrian Tutka - kapitan
Mateusz Sasin
Jakub Kokoszko
Kamil Witko
Kacper Kołodziej
Marek Król
Rafał Sęk
Bartłomiej Kopiś
Jakub Nestorowicz
Maksymilian Szadura – bramkarz

opiekun i organizator: Anna Pulikowska-Niećko

4. Turniej Szachowy i Warcabowy w Pszczelej Woli - marzec 2017r.

Zwyciężyli:

Kategoria szachy:
I miejsce     Bartłomiej Kopiś
II miejsce     Michał Lastkovsky
III miejsce     Khakim Koblandy

Kategoria warcaby:
I miejsce     Grzegorz Kaniewski
II miejsce     Michał Lastkovsky
III miejsce     Mateusz Sasin

organizacja: Anna Pulikowska-Niećko


5. XVII Turniej Sportowy Burs i Internatów o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Tenisa Stołowego - 24 kwietnia 2017 

II miejsce dla zespołu z Internatu z ZSR CKP w Pszczelej Woli
Skład:
Paweł Kuzioła
Mateusz Sasin
Piotr Sady
Mateusz Borowiec

organizacja i opieka: Anna Pulikowska- Niećko, Ewa Walasek


6.   III Strzelecki  Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda - 25.04. 2017 r.

I miejsce dla drużyni z ZSR CKP wPszczelej Woli.
Skład:
Daria Stanevch,
Wioletta Kluska 
Mateusz Sasin,
Patryk Wójcik

Indywidualnie w kategorii dziewcząt:
Daria Stanevch – I miejsce
Wioletta Kluska – IV miejsce
w kategorii chłopców:
Wojciech Wachowski – Gimnazjum – II miejsce
Patryk Wójcik -III miejsce

organizacja i opieka: Adam Pidek, Anna Pulikowska- Niećko, R.Witamborski, Gabriela Łupina, Jarosław Stępień, Jaromir Łokaj


7.  Konkursy w ramach projektu: Młodzież przeciwko nałogom- organizowane przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strzyżewicach.
 
Konkursy:
"Piękne życie bez nałogów"
"NIE uzależnieniom",
"Jestem wolny od nałogów".

Prace młodzieży wyeksponowane są w gablotach w holu Internatu.

Wyróżniono i nagrodzono:
Karolinę Szczerbowską, Annę Kosacką, Aleksandrę Grzywę, Aleksandrę Szpyra, Elizę Zezulę, Annę Maj, Darię Trakanową, Aleksandrę Dziedzic, Weronikę Szewczyk, Jakuba Malickiego, Michała Podsiadły, Wojciecha Wachowskiego oraz Marietę Trynkiewicz.

Organizacja i opieka: Ewa Krzpiet, Anna Pulikowska-Niećko