Liceum jeździeckie na facebooku

 

 

 

 

Klasa sportowa o profilu jeździeckim funkcjonuje w naszej szkole od 1.09.2008. Uczniowie realizują program liceum ogólnokształcącego z rozszerzonym programem wychowania fizycznego w zakresie jeździectwa.

Przedmiotami na poziomie rozszerzonym są: język angielski, matematyka i biologia.

 

 

Dla kogo?

Szkoła jest otwarta dla czynnych zawodników, uczniów, którzy mają doświadczenia związane z jeździectwem rekreacyjnym - jak i sprawnych fizycznie osób do tej pory nie jeżdżących konno. Zwłaszcza tych ostatnich zapraszamy do wcześniejszego odwiedzenia sekcji szkolnej w celu zorientowania się czy posiadają predyspozycje do współpracy z końmi i trenowania jeździectwa.
W szkole realizowany jest program liceum ogólnokształcącego i w ramach wychowania fizycznego jazda konna w wymiarze minimum 7 godzin tygodniowo.

 

Dlaczego jeździectwo?

Jeździectwo jest sportem innym od wszystkich pozostałych, koń nie jest bezdusznym sprzętem. Czuje, reaguje, ma fenomenalną pamięć. Jeździec jest jego nauczycielem i przewodnikiem. Dyscyplina kształtuje u młodych ludzi pozytywne cechy związane z rozwojem psychofizycznym:
• odpowiedzialność, systematyczność,
• odwagę, cierpliwość,
• spokój, eliminację agresji i panowanie nad emocjami,
• sprawność i równowagę.
Według wieloletnich badań przeprowadzonych w Szwecji dziewczynki jeżdżące konno, później lepiej w stosunku do rówieśniczek radziły sobie na kierowniczych stanowiskach.

 

Czym dysponujemy?

Obiekty.
Mocną stroną szkoły są obiekty zlokalizowane na terenie szkolnego gospodarstwa:
• Kryta ujeżdżalnia pozwalająca trenować przez cały rok- w bezpiecznym otoczeniu- niezależnie od warunków pogodowych.
• Stajnie mieszczące 40 koni.
• Malowniczy, duży plac treningowy- na nim organizowane są zawody w skokach.
• Nadbystrzyckie łąki pozwalające wyjeżdżać na pierwsze „tereny” bez konieczności przekraczania dróg.

 

Konie

Szkoła ma w swojej dyspozycji kilkanaście spokojnych koni: najwięcej małopolskich, a także koników polskich i kuców /o wzroście powyżej 140cm/. Połowa z nich regularnie pracuje z początkującymi. Większość ma za sobą doświadczenie startów w zawodach skokowych, najmłodsze są w treningu sportowym przygotowującym do debiutu w zawodach w skokach. Wszystkie pracują regularnie w terenie- spokojnie przechodzą brodem rzekę Bystrzycę znajdującą się obok ujeżdżalni szkolnej. Co roku rodzą się źrebaki- część klaczy małopolskich i koników polskich objęta jest dotacją z programu ochrony rodzimych ras.

 

Nasze doświadczenie

W szkole od wielu lat w ramach lekcji wychowania fizycznego w pierwszej klasie technikum pszczelarskiego prowadzona była nauka jazdy konnej. Od 2006 roku, wraz z podjęciem współpracy z instruktorem Wojciechem Jachymkiem i rozwojem działalności Sekcji Szkolnej, przygotowywano się intensywnie do uruchomienia szkoły jeździeckiej. Instruktor posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą: od 1993 roku w Ośrodku Jeździeckim „Kucyk”, później w Uczniowskim Klubie Jeździeckim „Gracjan” Bychawa. W ramach tych sekcji prowadzone były obozy jeździeckie w Pawłowie, Bychawce i Woli Dużej k/ Bychawy, a przede wszystkim szkolenie sportowe. Wychowankowie sekcji już od 1996 roku zdobywali czołowe miejsca, w tym medale Mistrzostw i Pucharów Polski Kuców.

 

Filozofia szkolenia

„Zaczynamy od siebie – później wymagamy od konia”. W relacjach ze zwierzętami obca jest nam przemoc i zachowania agresywne. Nie stosujemy ostróg i ostro działających wędzideł, rzadko używamy palcatów. Nasz sposób treningu oparty jest o rozumienie zachowań i reakcji konia, a zatem od początku kształtujemy umiejętność spokojnej i konsekwentnej współpracy z nim i dużą równowagę jeźdźca, która jest podstawą skutecznego jeździectwa. Na żadnym etapie nie prowadzimy nauki jazdy w zastępie.

 

Metody pracy z końmi

Układanie koni odbywa się metodami naturalnymi, opartymi o opracowania „zaklinaczy koni” Monty Roberts`a i Pata Parelliego. Dzięki temu są one spokojne, chętnie współpracują z ludźmi, nie są „zaszarpane”, praktycznie nie ma przypadków ugryzienia czy kopnięcia, bardzo rzadkie są upadki z konia. W ciągu ostatnich lat szkolny instruktor ułożył w ten sposób prawie 50 koni, które zwykle przyjmowały siodło i jeźdźca w trakcie pierwszej sesji.

 

Szkolenie koni do skoków

Trening prowadzony jest w oparciu o metodę opracowaną przez francuskiego trenera Jeana d`Orgeix. Jako zawodnik, był między innymi medalistą Olimpiady w Londynie, jako trener po krótkim okresie pracy z francuską kadrą narodową doprowadził skoczków do złotego medalu zespołowo na Olimpiadzie w Montrealu. W swoich licznych- wydawanych we Francji aż do ostatnich lat- opracowaniach /podręczniki, kasety/ analizował sposób jazdy i prowadzenia konia skoczka przez czołowych zawodników świata. W oparciu o te przykłady pokazuje jak wykorzystywać znajomość psychiki koni, uczyć je pożądanych zachowań i odruchów. Wspomniana metoda jest bardzo bliska naszym narodowym, przedwojennym tradycjom jeździectwa sportowego kultywowanym w Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu. W bardzo zbliżony sposób jeździli nasi wybitni skoczkowie medaliści olimpijscy Adam Królikiewicz i Jan Kowalczyk.

 

Liga jeździecka

W szkole organizowane są zawody w skokach w tym z cyklu „Międzyszkolna Liga Jeździecka” pod patronatem Starosty Lubelskiego. Celem ich jest popularyzowanie jeździectwa jako sportu dostępnego dla dużej liczby osób młodych.
Zawody są dostępne dla niezrzeszonych, nie posiadających licencji czy odznak jeździeckich. Warunkiem udziału są badania lekarskie i zgoda rodziców. Traktujemy je jako wstęp do rywalizacji na szczeblu regionalnym, sprawdzian i ocenę czynionych przez poszczególnych uczniów- zawodników postępów.
W roku 2007 uczniowie trenujący w szkole, w rankingu końcowym Ligi zajęli: w gronie gimnazjalistów drugie miejsce, szkół ponadgimnazjalnych pierwsze, trzecie i czwarte miejsce. Często wygrywali konkursy, osiągając w rozgrywkach lepsze czasy, dzięki umiejętności jazdy po krótkiej, z góry zaplanowanej trasie. Niektórzy z nich trenowali jazdę konną dopiero od kilku miesięcy.

 

Cele i etapy nauki w szkole

I etap: Podstawy. Nauka:

• Odczytywania zachowań koni i umiejętnego- bezpiecznego- obchodzenia się z nimi.
• Nabywania odpowiedniej równowagi w siodle i umiejętności skutecznego powodowania koniem w kolejnych wyższych chodach na ujeżdżalni aż do pojedynczych skoków. Docelowo umiejętność jazdy w terenie.

II etap: Podjęcie rywalizacji sportowej- startowanie w zawodach jeździeckich w konkurencji skoków:

• Prowadzenie treningu specjalistycznego przygotowującego do startu w zawodach. Fotografowanie, filmowanie w celu omówienia treningów poszczególnych zawodników, konsultacje zewnętrznych trenerów.
• Starty w zawodach organizowanych na terenie Szkoły, co da możliwość weryfikacji umiejętności i nabywania doświadczenia bez konieczności kosztownych wyjazdów na zawody zewnętrzne.
• Starty wyróżniających uczniów w zawodach regionalnych.

III etap: „Szkoła ujeżdżaczy”.

• Tylko dla zainteresowanych, najlepszych uczniów. W części realizowany poprzez zajęcia pozalekcyjne. Polega na nabyciu dodatkowych umiejętności związanych z trenowaniem, szkoleniem metodami naturalnymi młodych koni do jazdy rekreacyjnej lub skoków.
• Potwierdzeniem umiejętności praktycznych ucznia jest wynik konia przez niego przygotowanego i dosiadanego na egzaminacyjnych zawodach.
• Kwalifikacje są poświadczone przez Szkołę- Centrum Kształcenia Praktycznego- być może będzie to przyszły zawód dla niektórych uczniów.

 

Ocena postępów

Sprawdziany umiejętności polegają na wykonaniu mierzalnych zadań /kroki, sekundy, centymetry, zrzutki, czy puknięcia w drągi/. Stosujemy tu zasadę „potrafię doskonalić to, co potrafię zmierzyć”. Czasami organizowane są gry i konkursy „przesiadane”- gdzie uczniowie wykonują zadania na innych koniach niż zwykle trenują- oczywiście poziomem trudności dostosowane do umiejętności poszczególnych grup.

 

 

Informacje dodatkowe

Zainteresowani mogą:
• Dodatkowo trenować w sekcji szkolnej w formie zajęć pozalekcyjnych.
• Pełnić dyżury w stajni szkolnej- sprawować opiekę nad przydzielonym koniem/ końmi.
• Uczestniczyć w zgrupowaniach i rajdach.
• Umieścić w stajni szkolnej na uzgodnionych zasadach / podstawowe koszty utrzymania/ własnego lub wydzierżawionego konia.
• Rozwijać umiejętności związane z powożeniem.
• Korzystać z pełnej bazy szkoły- stołówki, internatu, boisk, pracowni komputerowych.

 

Umiejętności i możliwa droga ucznia-absolwenta


Poprzez edukację jeździecką przygotowujemy do:
• Uzyskiwania odznak jeździeckich.
• Startu w zawodach- zdobywania licencji- kontynuowania kariery sportowej.
• Pracy z końmi /opieka, trening/ w kraju i za granicą- szkoła ma bogate kontakty i organizuje praktyki w wielu europejskich krajach.
• Trenowania młodych koni np. przygotowanie do zakładów treningowych.
• Uzyskiwania uprawnień instruktorskich- prowadzenia ośrodków jeździeckich.
• Nabycia umiejętności pozwalających na kontynuowanie kształcenia np: AWF, Hodowla Koni i Jeździectwo, agroturystyka.

Zainteresowanym prześlemy dodatkowe informacje o szkole.


Zapraszamy do szkoły! Zapraszamy na jazdy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Aktualności jeździeckie

 

 

 

Cavaliada 2016

(dodano: 2016-03-15)

Pszczela Wola na Cavaliadzie 2016

    W dniach 4-7 lutego 2016 r. odbyła się w hali targów Lublin Cavaliada, która stanowi część prestiżowego jeździeckiego cyklu Cavaliada Tour 2015-2016, autoryzowanego przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Lublin jest jednym z trzech miast, obok Warszawy i Poznania, w którym mają miejsce zmagania najlepszych jeźdźców. W tym roku w zawodach brało udział 160 zawodników i 300 koni. ...

Paweł Jurkowski zwycięzca konkursu "Venus vs. Mars" z uczennicami  klasy I LO

 

 

 

Cavaliada 2015

(dodano: 2015-02-25)

Cavaliada – konkurs pod patronatem Zespołu Szkół w Pszczelej Woli

 

Cavaliada to impreza dla miłośników jazdy konno i osób związanych z jeździectwem. Podczas tegorocznego spotkania, które odbyło się w dniach 19-22 lutego 2015 w Lublinie, najliczniej kibicowaliśmy podczas konkursu nr 2 – ŚREDNIA RUNDA, wys. 130cm, dwufazowego pod patronatem Zespołu Szkół w Pszczelej Woli, o nagrodę Prezesa Lubelskiego Związku Jeździeckiego.

 

 

W Bieszczadach

(dodano: 2014-10-14)

 

W Bieszczadach najpiękniej jest słoneczną jesienią… szczególnie konno


Klasa II LO spędziła 3 dni (2-4.X.2014) w Bieszczadach nad Soliną. Rajd konny w tak malowniczym otoczeniu sprawia najwięcej przyjemności.

 

 

Konno Bieszczadzkimi Ścieżkami 26-31.08.2013. Aktualizacja

(dodano: 2013-07-04)

 Wakacyjny integracyjny wyjazd szkoleniowy

 

Zapraszamy nowo przyjętych uczniów Liceum Jeździeckiego na wakacyjny wyjazd szkoleniowy w dniach 26-31.08.2013 do Teleśnicy Sannej nad Zalewem Solińskim. Ze względu na wagę zgrupowania integracyjnego dla nowej klasy oraz zróżnicowany poziom egzaminu sprawnościowego Dyrektor ZSR w Pszczelej Woli postanowił dofinansować wyjazd i zdecydowanie rekomendować udział w nim wszystkim nowo przyjętym uczniom.

 

 

Wakacyjne Szkolenia Jeździeckie Pszczela Wola 2013

(dodano: 2013-07-04)

 

Nowe podejście do użytkowego jeździectwa naturalnego

 

Zapraszamy na szkolenia otwarte dla uczniów i osób z zewnątrz. Metodologia kształcenia mieści się w nurcie jeździectwa określanego jako naturalne, lub oparte na wiedzy – w tym teoretycznie i praktycznie o psychice i sposobach uczenia się koni. Autorskie programy prowadzące od pracy z ziemi do skoków przez przeszkody: „Jeździec Sprawny, Bezpieczny, Skuteczny”, „Naturalnie Skoki”.

 

 

Zawody jeździeckie w Pszczelej Woli

(dodano: 2013-06-18)

 

Rekordowe zawody – ostatni przejazd równo z zachodzącym słońcem

26.05. 2013 w zawodach jeździeckich w Pszczelej Woli  wystartowało 67 zawodników na 80 koniach. Reprezentowali oni 19 klubów i sekcji. Tradycyjnie najliczniejszą ekipę 20 zawodników wystawili gospodarze – Szkolny Klub Jeździecki Apis Pszczela Wola. O rekordowej skali zawodów świadczą 173 starty.

 

 

 

 


Konkurs o nagrodę Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli

(dodano: 2013-02-28)

Cavaliada w Lublinie

 

W pierwszym dniu Cavaliady zawodnicy rozegrali konkurs o nagrodę Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli. Wystartowało 70 najlepszych zawodników z Polski i zagranicy, którzy dali wspaniały popis swoich umiejętności. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę z rąk dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych CKP Mirosława Worobika.

 

 

Na kulig do Pszczelej Woli

(dodano: 2013-02-16)

 

Pszczelowolska sanna

 

Korzystając z pięknej zimowej aury, uczniowie okolicznych szkół podstawowych mieli okazję skosztować białego szaleństwa i przybyć do nas na przejażdżkę saniami. Kulig to przecież doskonała okazja do wspólnej zabawy. Uczestnikom w ogóle nie przeszkadzała mroźna pogoda i z daleka dało się słyszeć głośny śpiew i dźwięk dzwonków pędzących sań.

 

 

Skoki przy miodobraniu (dodano: 2012-06-14)

 

Solidny sprawdzian z publicznością


W niedzielę 3 czerwca w trakcie organizowanych na terenie szkoły imprez pszczelarskich i ekologicznych miejscowi jeźdźcy mieli okazję odbyć wymagający sprawdzian w formie kolejnych wewnętrznych zawodów skokowych. Po każdej serii startów konie służyły do przejażdżek dla licznych młodych sympatyków jeździectwa.

 

 

 Wyjazd w Bieszczady (dodano: 2012-06-05)

Konie na wypas, jeźdźcy na integracyjny wyjazd szkoleniowy


Już po raz drugi konie z Pszczelej Woli wyjechały na kilkumiesięczny wypas na naturalne bieszczadzkie łąki. Gospodarstwo agroturystyczne prowadzone przez Krzysztofa Brossa- ojca naszej uczennicy Uli położone jest nad brzegiem Zalewu Solińskiego w miejscowości Teleśnica Sanna.
Tym razem jest ich 19 wśród nich pięć niedawno naturalnie zajeżdżonych trzylatków małopolskich i koniki polskie mające okazję na swoisty powrót do natury. Obie grupy częściowo zintegrowały się z 3 końmi gospodarzy- w tym znającym chyba wszystkie okoliczne łąki i leśne ścieżki srokatym Bohunem.

 

Pierwszy dosiad na 9 koniach (dodano: 2012-05-11)

 

W najbliższą sobotę o 15.00 ponowny pokaz koni po tygodniowym treningu

 

W sobotę 5 maja w Pszczelej Woli 9 młodych koni po raz pierwszy przyjęło jeźdźca, tylko jeden miał wcześniej siodło na grzbiecie, trening wszystkich koni trwał poniżej 8 godzin, w tym czasie szkolną krytą ujeżdżalnię odwiedziło ponad 100 osób- hodowców, jeźdźców i miłośników koni, w tym profesorowie Anna Stachurska i Ryszard Kolstrung oraz kierownik LZHK Jacek Kozik.

 

 

„Tygodniowy zakład treningowy” w Pszczelej Woli (2012-04-22)

 

Pierwszy otwarty pokaz układania młodych koni

 

„Tygodniowy zakład treningowy” w Pszczelej Woli odbywający się pod patronatem Lubelskiego Związku Hodowców Koni rozpocznie się 5 maja br w sobotę w krytej ujeżdżalni na terenie gospodarstwa szkolnego. W tym dniu 8 młodych koni po raz pierwszy pozna siodło i prawdopodobnie jeźdźca, część z nich będzie dosiadana bez asekuracji.

 

Uczniowie jeźdźcy na wykładzie (2012-04-19)

 

Szkolenie koni – bariery komunikacji oraz niewykorzystane możliwości

 

Grupa 16 uczniów klas jeździeckich wraz ze swoim nauczycielem 17.04.br wzięła udział w posiedzeniu naukowym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych oraz Studenckie Koło Naukowe- Sekcja Hipologiczna. „Szkolenie koni- bariery komunikacji oraz niewykorzystane możliwości” to temat bardzo ciekawego wystąpienia doktora Krzysztofa Skorupskiego, autora książki „Psychologia treningu koni”.

 

 

 

Finał Halowego Pucharu Polski w Janowie Podlaskim (2012-04-19)

 

Paweł Jachymek zajął piąte miejsce w grupie OPEN N w sezonie 2011/12.


W dniach 30.03- 1.04 grupa uczniów klas jeździeckich miała okazję obserwować emocjonującą sportową walkę najlepszych polskich jeźdźców w zakończonym kolejnym cyklu zawodów Halowego Pucharu Polski w skokach przez przeszkody, który rozgrywany był w 6 kategoriach. W jednej z kategorii bardzo dobre piąte miejsce zajął zeszłoroczny absolwent liceum, nadal trenujący w szkolnej sekcji Paweł Jachymek.

 

 

Trzy medale w skokach, udane debiuty
(dodano: 2012-04-19)

 

Paweł i Magda najlepsi wśród lubelskich seniorów, Ania w kraju na kucach


Złoty medal Pawła Jachymka i brązowy Magdaleny Krasnowskiej to dorobek uczniów szkoły i zawodników Szkolnego Klubu Jeździeckiego APIS w Halowych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w skokach przez przeszkody rozegranych 15.04.2012. Co ciekawe wystartowali w „wyższej” kategorii w gronie seniorów, mimo iż jeszcze przez rok będą młodymi jeźdźcami. Na łączny wynik składały się cztery przejazdy, o przewadze Pawła świadczy fakt, że w finale mógłby zrzucić jeszcze dwie przeszkody, a i tak zostałby mistrzem.

 
 

Sukces pieczętuje kolejny rok szkolenia (2011-06-30)

 

Ekipa z Pszczelej Woli najlepsza

 

III Międzywojewódzkie Zawody Jeździeckie w skokach przez przeszkody nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie zakończyły się największym w dotychczasowej historii sukcesem Szkolnego Klubu Jeździeckiego APIS Pszczela Wola. Połowa nagradzanych za pierwsze miejsca par to reprezentanci naszego klubu. Jest to piękne ukoronowanie faktu, że mury szkoły opuszcza pierwszy rocznik maturzystów-jeźdźców.

 

 

Krajowy turniej „zaklinaczy” koni (2011-06-26)

 

Paweł umacnia pozycję w czołówce

Paweł Jachymek tuż po zakończeniu egzaminów maturalnych „oczarował” konie i publiczność w trakcie kolejnej edycji krajowego konkursu trenerów koni w Zbrosławicach.
W tym roku w dniach 3-5 czerwca w trakcie imprezy „Myśląc o koniu” zaprezentował w programie dowolnym bardzo wysoki poziom porozumienia z dwoma swoimi końmi, pracował też jako trener konsultant z koniem sprawiającym duże problemy swojej amazonce.

 

 

  

Sukces w ogólnopolskim pokazie (2010-09-30)

Koński „Mam talent” w Zbrosławicach

Paweł Jachymek uczeń klasy trzeciej wygrał po raz pierwszy rozegrany w Polsce konkurs „Co potrafi Twój koń trenowany metodami naturalnymi”. Na małopolskim Wichrze, z którym pracuje od zajeżdżenia trzy lata temu, zaprezentował trudne i wymagające dużego wzajemnego zaufania skoki bez „kierownicy” w tym przez dwa stojące obok siebie krzesła. O zwycięstwie decydowało głosowanie publiczności.

 

 

Zawody jeździeckie (2010-06-16)


Pierwsze Pszczelowolskie Derby


W niedzielę 13 czerwca 2010 roku rozegrane zostały VIII Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody „Pszczela Wola 2010”. Po wielu upalnych dniach pogoda wymarzona. Organizatorami byli tradycyjnie Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli i Szkolny Klub Jeździecki APIS. Sędziował po raz kolejny Krzysztof Bocian.

 

 

 

 

 

Pierwszy taki pokaz (2010-06-10)

 

Białka 2010

W dniach 5-6 czerwca 2010 roku na terenie Stada Ogierów w Białce rozegrany został XIII Narodowy Młodzieżowy Czempionat Koni Małopolskich. W niedzielę w ramach pokazu specjalnego młodzież z Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli zaprezentowała pokaz jazdy konnej i skoków na sposób naturalny- bez wędzidła. Trójka z czterech zaprezentowanych w ten sposób koni, mając jedynie sznurek przepasany wokół szyi, oprócz cofania, przechodzenia przez niebieską folię, ewolucji w stępie, kłusie i galopie, skakała przeszkody o wysokości przekraczającej 100cm.

 

 

 

Jeździeckie Mistrzostwa Szkoły.(2010-06-08)

 

 Rekord szkoły 160cm.

 Pierwsze Jeździeckie Mistrzostwa Szkoły rozegrane zostały 30.05.2010 w ramach festynu V Lubelskie Miodobranie. Wystartowało 16 zawodników spośród trenujących w sekcji szkolnej. Do mistrzostw kwalifikowali się poprzez starty eliminacyjne. O przydziale do poszczególnych finałów (A, B, C D, E, F) decydowały najlepsze wyniki uzyskane wcześniej na trzech różnych koniach.

 

 

  

 Skoki- naturalnie!!! (2010-04-30)

 

Jesienią ubiegłego roku na szkoleniu w Warszawie Robert Miler mówił, że dobre jeździectwo klasyczne i naturalne są bardzo blisko siebie. Na przedstawionym filmie uczeń klasy drugiej Paweł, który pod kierunkiem ojca z Szamanką pracuje od jej zajeżdżenia- miał wtedy 13 lat. Prawdopodobnie niewielu jeźdźców w Polsce skacze na koniu „bez kierownicy” przeszkody wyższe niż 100cm.

 

 

 

Saniami po Pszczelej Woli (2010-02-05)


We wtorek i czwartek, 2 i 4 lutego, w Pszczelej Woli gościliśmy szóstoklasistów z okolicznych szkół podstawowych. Uroki zimy i piękno naszej okolicy uczniowie podziwiali podczas kuligu zo rganizowanego przez Dyrekcję i nauczycieli ZSR CKP. Ze swoimi nauczycielami przyjechali do nas uczniowie z Marianki, Osmolic, Tuszowa i Żabiej Woli.

 

 

Wybór championów (2009-06-08)


Uczniowie szkolnej sekcji jeździeckiej mieli możliwość obserwowania pokazów w SO Białka odbywających się 6-7.06.2009. Zasadniczym punktem programu była ocena młodych koni małopolskich i wybór Championów Polski. Mamy nadzieję, że obserwacja sposobów prezentowania koni na tego typu pokazie pozwoli uczniom za rok skutecznie zaprezentować na tym pokazie tegoroczny, obiecujący szkolny przychówek. Drugiego dnia poza oceną koni zaprezentowano dżygitówkę, zaprzęgi i potęgę skoku koni małopolskich.

 

 

 

 

 

Sezon jeździecki w pełni (2009-05-28)

 

Trzy kolejne konkursy klasy L w naszym regionie dla Pawła

Zawodnicy Szkolnego Klubu Jeździeckiego APIS od początku maja, co tydzień startują w zawodach w skokach.3.maja w Zawodach Regionalnych w Poniatowej wystartowali Magda, Paweł i Przemek.  

 

 

 

 

 

VII Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody (2009-05-06)

 

VII Towarzyskie Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkodyrozegrane zostały w niedzielę 26 kwietnia. Patronat honorowy sprawował tradycyjnie Pan Paweł Pikula- Starosta Lubelski.
W najwyższych konkursach szkołę i jednocześnie klasę jeździecką godnie reprezentowali na swoich podstawowych koniach Paweł Jachymek- Szamanka- dwa pierwsze miejsca na wysokościach 110 i 120cm i Przemek Wójcik- Inka- dwa drugie miejsca na wysokościach 100 i 110cm.

 

 

 

Medale uczniów (2009-04-20)

 

W sobotę i niedzielę w Janowie Podlaskim  rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Skokach przez Przeszkody. W grupie juniorów Paweł Jachymek zajął trzecie, a Przemysław Wójcik czwarte. W kategorii młodych jeźdźców Magdalena Krasnowska zajęła pierwsze miejsce, zdobywając złoty medal.

 

 

 

 

 

 Pierwszy start i pierwszy wygrany konkurs w tym sezonie (2009-04-06)

 
4 kwietnia 2009 troje uczniów klasy jeździeckiej wystartowało w Halowych Zawodach Regionalnych w Poniatowej. Start zaliczamy do udanych.

 

  

 

 

 

 

Wycieczka do Janowa Podlaskiego (2009-03-30)

 

W dniach 27-28.03.2009 kilkunastu uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce do słynnej stadniny koni w Janowie Podlaskim. W ostatni marcowy weekend rozgrywany tam był finał Halowego Pucharu Polski w Skokach Przez Przeszkody.

 

 

 

 

 

Pierwszy spacer (2009-03-21)

  


W ciągu jednego tygodnia przyszły na świat cztery pierwsze w tym roku źrebaki. Mają już za sobą pierwszy spacer. Klaczki od Hipoteki i Hossy i ogierki od Ery i Fabii – wszystkie rasy małopolskiej.

 

 

 

 

 

 

Pędzą sanie...   (2009-02-26)

 


Kilka klas naszej szkoły wzięło już udział w kuligach połączonych z tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Długa 12,5 kilometrowa trasa z początkiem i końcem pod szkolną stajnią w większości wiedzie pętlą wokół lasu. Przed każdym wyjazdem uczniowie sami przygotowują sanie i trzy pary koni.

 

 

 

 

 

 

 

Zawody regionalne 14.02.2009

 

- w tym dniu odbyły się regionalne zawody w sekcji jeździeckiej Bonanzie. Brali w nich udział uczniowie naszej szkoły - Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Pszczelej Woli,